Bilgi Yeni Müzik Festivali

Yeni Müzik serisinin amacı, 20.yy ve sonranda meydana gelen önemli müzik akımları ile ilgilenen ve bu çerçevede üreten akademisyen, besteci, müzisyen ve dinleyicilerin aynı platformda buluşmasını sağlamaktır. Etkinliklerimiz konser ve seminerleri kapsamaktadır.

Konserlerde, 20. yüzyılın öncü bestecilerinin yanı sıra günümüzde faaliyet gösteren bestecilerin eserleri seslendirilecektir. Sözü geçen döneme ait önemli müzikal kavramların çeşitli sunumlarla açıklanması ve tartışmaya açılması ise seminerlerin içeriğini oluşturacaktır.

Etkinliklerimizde yer almak isteyen kişiler belirtilen kriterlere uygun müzik eserlerini veya vermek istedikleri seminer öneri ve taslaklarını belirtilen tarihlerde bize iletmeleri gerekmektedir. Bu süre eserlerin seçilmesi ve provaların sağlıklı yürümesi açısından kesinlikle uzatılmayacaktır. Konserlerin besteci katılımcıları başvurular değerlendirildikten sonra belirlenecektir ve duyurulacaktır.
Seçilen çalışmalar belirlenmiş veya bestecinin belirlediği müzisyenler tarafından seslendirilecek, elektronik müzik konseri ve seminerler için de gerekli teknik ekipman sağlanacaktır. Her etkinliğin kendine özel şartnamesi vardır. Ayrıntılar için konser başlıklarını inceleyiniz.

Ayrıca etkinliklerimiz de değerlendirilmek üzere bize iletilen bütün eserler (seslendirilen veya seslendirilmeyen) İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından bir arşivde toplanacaktır. Bu arşivde toplanan eserlerin bazıları seçilerek antolojiler halinde yayınlanacaktır.

Yeni Müzik Seminerleri Arşivini görmek için lütfen tıklayınız.

YENİ MÜZİK FESTİVALİ ARŞİVİ

BİLGİ Yeni Müzik Festivali 11 BİLGİ Yeni Müzik Festivali 10 / In-Residence BİLGİ Yeni Müzik Festivali 10
     
BİLGİ Yeni Müzik Festivali 9 BİLGİ Yeni Müzik Festivali 8

BİLGİ Yeni Müzik Festivali 7

     
poster_son-page-001 2010 2008-1
BİLGİ Yeni Müzik Festivali 6 (2014)

 

Performances (YouTube)

BİLGİ Yeni Müzik Festivali 5 BİLGİ Yeni Müzik Festivali 4
     
yaz_poster_buyuk 2006-1 elek (2)
BİLGİ Yeni Müzik Festivali 3 BİLGİ Yeni Müzik Festivali 2 BİLGİ Yeni Müzik Festivali 1