Başvuru için gerekli belgeler

Adaylar başvuru sırasında aşağıdaki evrakları hazır bulundurmalıdır. Online kaydı takiben yüklemelerin yapıldığına dair teyit mesajı çıkacaktır.

  • Nüfus Cüzdanı
  • Fotoğraf
  • TYT Ham puanını gösteren Sonuç Belgesi (TYT başvuru puan barajı aranmayacaktır, ancak TYT puanı sınav puanı hesaplamalarına dahil edilmektedir.-TYT 2023 puanları ilan edildikleri tarihten itibaren, 20-25 Temmuz arasında sisteme girilecektir.)
  • Lise Diploması veya Mezuniyet Belgesi
  • Önkayıt Ücretinin Yatırıldığına Dair Dekont (Önkayıt ücreti olan —TL Garanti Bankası’na hesap bilgilerine yatırılması ve Dekont üzerinde adayın Ad-Soyad ve TC kimlik no’su mutlaka yer almalıdır.)
  • Portfolyo

Her bir evrak için izin verilen maksimum dosya boyutu 1 MB. Fotoğraf hariç izin verilen dosya uzantıları PDF, JPG, JPEG, PNG olmalıdır. Fotoğraf için İzin verilen dosya uzantıları JPG, JPEG, ve PNG’dir.

Referans Mektubu: Referans Mektupları adayla beraber çalışmış ve adayı müzikal yeteneği üzerinde yorum yapabilecek kadar tanıyan müzik öğretmenleri ya da müzisyenler tarafından doldurulmuş olmalı ve kapalı zarf içinde teslim edilmelidir.  Bu form doldurulmadan yazılmış referanslar kabul edilmeyecektir. Referans mektupları sınav esnasında bölüm görevlisine, kapalı zarfta ve zarfın kapak kısmında referansın alındığı kişi tarafından atılmış ıslak imza olacak şekilde teslim edilmelidir. Referans mektubunu indirmek için tıklayınız

Portfolyo: Adayın müzikle kurduğu ilişkiyi gösterebilecek çalışmaların bulunduğu dosyaya portfolyo adı verilir. Portfolyolar başvuru esnasında elden teslim edilecektir. Portfolyo hazırlama ve teslim kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.

Ayrıntılı bilgi için: 444 0 428 / info@bilgi.edu.tr