Başvuru için gerekli belgeler

Adaylar başvuru sırasında aşağıdaki evrakları hazır bulundurmalıdır. Online kaydı takiben yüklemelerin yapıldığına dair teyit mesajı çıkacaktır.

Başvuru sürecinde yüklenmesi gereken belgeler:

  • Başvuru sürecinde yüklenmesi gereken belgeler:
  • Nüfus Cüzdanı
  • Fotoğraf
  • TYT Ham puanını gösteren Sonuç Belgesi
  • Lise Diploması veya Mezuniyet Belgesi
  • Önkayıt Ücretinin Yatırıldığına Dair Dekont (Önkayıt ücreti olan 100 TL Garanti Bankası’na hesap bilgilerine yatırılması ve Dekont üzerinde adayın Ad- Soyad ve TC kimlik no’su mutlaka yer almalıdır.)
  • Portfolyo

Hesap bilgileri: Beyoğlu Ticari Şube / IBAN NO: TR45 0006 2001 6710 0006 2013 02

Her bir evrak için izin verilen maksimum dosya boyutu 1 MB. Fotoğraf hariç izin verilen dosya uzantıları PDF, JPG,JPEG,PNG olmalıdır. Fotoğraf için İzin verilen dosya uzantıları JPG,JPEG,PNG.’dır.

Müzik Bölümü Özel Yetenek Sınavı ile ilgili bilgilendirmeye music.bilgi.edu.tr’den ulaşabilirsiniz.

Referans Mektubu: Referans Mektupları adayla beraber çalışmış ve adayı müzikal yeteneği üzerinde yorum yapabilecek kadar tanıyan müzik öğretmenleri ya da müzisyenler tarafından doldurulmuş olmalı ve kapalı zarf içinde teslim edilmelidir.  Bu form doldurulmadan yazılmış referanslar kabul edilmeyecektir. Referans mektupları sınav esnasında bölüm görevlisine, kapalı zarfta ve zarfın kapak kısmında referansın alındığı kişi tarafından atılmış ıslak imza olacak şekilde teslim edilmelidir. Referans mektubunu indirmek için tıklayınız

Portfolyo: Adayın müzikle kurduğu ilişkiyi gösterebilecek çalışmaların bulunduğu dosyaya portfolyo adı verilir. Portfolyolar başvuru esnasında çevrimiçi olarak teslim edilecektir. Portfolyo hazırlama ve teslim kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.

Kampüse ulaşım için ücretsiz servis saatleri: http://www.bilgi.edu.tr/tr/universite/ulasim/shuttle/?universite-ulasim-menu

Ayrıntılı bilgi için: 444 0 428 / info@bilgi.edu.tr