Sınav Takvimi

MÜZİK ÖZEL YETENEK SINAVI (2021)

Başvuru Dönemi: 4 – 20 Ağustos 2021
Yazılı Sınav: 23 Ağustos 2021 / Saat: 10.00 / Yer: santralistanbul Kampüsü, E3 Binası
Mülakat: 25–26-27 Ağustos 2021 / Saat: 10.00 / Yer: santralistanbul Kampüsü, E1-124

Yazılı sınava girerken kimlik/evrak kontrolü ve referans mektubu teslimi yapılacağından sınav saatinden 1saat önce sınav yerine gelinmelidir.

Portfolyo teslim etmeyen adaylar yazılı sınava giremezler. Portfolyo hazırlama ve teslim kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.

Referans Mektubu: Referans Mektupları adayla beraber çalışmış ve adayı müzikal yeteneği üzerinde yorum yapabilecek kadar tanıyan müzik öğretmenleri ya da müzisyenler tarafından doldurulmuş olmalı ve kapalı zarf içinde teslim edilmelidir.  Bu form doldurulmadan yazılmış referanslar kabul edilmeyecektir. Referans mektupları sınav esnasında bölüm görevlisine, kapalı zarfta ve zarfın kapak kısmında referansın alındığı kişi tarafından atılmış ıslak imza olacak şekilde teslim edilmelidir.  Referans mektubu taslağına ulaşmak için tıklayınız.

Özel Yetenek Sınavı’na başvurmak için tıklayınız.

Yetenek sınavı ön kayıt işlemlerinin tamamlanabilmesi için, aşağıdaki evrakların en geç 20 Ağustos 2021 saat 16.00’ya kadar sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Öğrenci işleri çevrimiçi evrakları kontrol ettikten sonra adayın başvurusunu kabul edecektir. Evrakların bu tarihe kadar teslim edilmiş olması ve takibi adayın sorumluluğundadır.


Başvuru sürecinde yüklenmesi gereken belgeler:

Adaylar başvuru sırasında aşağıdaki evrakları hazır bulundurmalıdır. Online kaydı takiben yüklemelerin yapıldığına dair teyit mesajı çıkacaktır.

  • Nüfus Cüzdanı
  • Fotoğraf
  • TYT Ham puanını gösteren Sonuç Belgesi
  • Lise Diploması veya Mezuniyet Belgesi
  • Önkayıt Ücretinin Yatırıldığına Dair Dekont (Önkayıt ücreti olan 100 TL Garanti Bankası’na hesap bilgilerine yatırılması ve Dekont üzerinde adayın Ad- Soyad ve TC kimlik no’su mutlaka yer almalıdır.)
  • Portfolyo

Her bir evrak için izin verilen maksimum dosya boyutu 1 MB. Fotoğraf hariç izin verilen dosya uzantıları PDF, JPG,JPEG,PNG olmalıdır. Fotoğraf için İzin verilen dosya uzantıları JPG,JPEG,PNG.’dır.

Hesap bilgileri: Beyoğlu Ticari Şube / IBAN NO: TR45 0006 2001 6710 0006 2013 02

Ayrıntılı bilgi için: 444 0 428 / info@bilgi.edu.tr