YENİ ESERLER ARANIYOR

Bilgi Yeni Müzik Festivali 11

YENİ ESERLER ARANIYOR

Son başvuru tarihi: 21 Ocak 2020

Eserleri seslendirecek topluluk:
Awkas Ensemble https://www.facebook.com/AWKASensemble/

Enstrümantasyon:

 • 1 Flüt (ve/veya Alto Flüt)
 • 1 Viyolonsel
 • 1 Alto Saksafon (ve/veya Soprano Saksafon)
 • 1 Piyano

Koşullar:

 • Dört enstrümanı da kapsayan eserlere öncelik verilecektir, daha küçük gruplar için yazılan eserler yer kalırsa değerlendirmeye alınacaktır.
 • Eser süresi 4 dakikayı aşmamalıdır. 4 dakikayı aşan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.
 • Sunulacak eser daha önce seslendirilmemiş olmalıdır.
 • Eğer eser, seslendirilmek üzere seçilirse “Dünya Prömiyeri” olarak sunulacaktır.
 • Eserler her türlü estetik ve stilistik yaklaşımı iç

Başvurular aşağıdakileri içermelidir:

 1. Eserin partileri ve partisyonundan bir kopya; tüm parti ve partisyonlar PDF formatında olmalıdır.
 2. Kısa biyografi (en fazla 200 kelime); (Türkçe ve İngilizce) PDF, RTF, DOC, DOCX ya da TXT dosyası olabilir.  Belge, iletişim için telefon numarası ve e-posta adresini de içermelidir.
 3. Tüm başvurular, istenilen tüm nota ve dökümanlar, tek bir arşiv dosyası içerisine sıkıştırılmış ve başvuranın ismi ile adlandırılmış biçimde yapılmalıdır (“Ayse_Yilmaz.rar”, “Ayse_Yilmaz.zip” vs.)

AWKAS Ensemble tarafından seslendirilmek üzere maksimum 10 eser seçilecektir. Eserler seçilirken, eserleri daha önce Bilgi Yeni Müzik Festivalinde seslendirilmemiş bestecilere öncelik tanınacaktır. Seçilen eserlerin ses kaydı yapılacaktır ve bestecilerine ulaştırılacaktır. Kaydedilen eserlerin mekanik hakları, 1 sene süresince Bilgi Müzik’e ait olacaktır.

Seçilen eserler 28 Ocak 2020 tarihinde açıklanacaktır. Eserleri seçilen bestecilere, e-posta yolu ile bilgi verilecektir. Konser, 6 Mart 2020 tarihinde gerçekleşecektir.

Eser gönderen besteciler, yukarıdaki koşulları kabul etmiş sayılırlar.

Dosyalarınızın sisteme yüklenmesi esnasında bir sorunla karşılaşırsanız lütfen infomusic@bilgi.edu.tr adresine sorununuzu e-posta yoluyla bildiriniz.

Başvurmak için lütfen tıklayınız. (Başvuru formu için açılan kotamız dolduğunda gereken bilgileri ve eserleri ates.erkoc@bilgi.edu.tr adresine göndermeniz gerekmektedir.)

YENİ MÜZİK FESTİVALİ Hakkında;

Yeni Müzik serisinin amacı, 20. yüzyıl ve sonrasında meydana gelen önemli müzik akımları ile ilgilenen ve bu çerçevede üreten akademisyen, besteci, müzisyen ve dinleyicilerin aynı platformda buluşmasını sağlamaktır. Etkinliklerimiz konser ve seminerleri kapsamaktadır.
Konserlerde, 20. yüzyılın öncü bestecilerinin yanı sıra günümüzde faaliyet gösteren bestecilerin eserleri seslendirilecek. Bu döneme ait önemli müzikal kavramların çeşitli sunumlarla açıklanması ve tartışmaya açılması ise seminerlerin içeriğini oluşturacak.