YENİ ESERLER ARANIYOR

Bilgi Yeni Müzik Festivali 10

YENİ ESERLER ARANIYOR

Son başvuru tarihi: 14 Ocak 2019

Eserleri seslendirecek topluluk:
Ensemble Artefacts (https://www.artefactsensemble.gr/ensemble.html)

Enstrümantasyon: 6 Çalgıcı

 • Keman
 • Viyola
 • Saksafon (Alto/Tenor/Soprano)
 • Soprano Klarnet (Bb)
 • Bas Klarnet (veya Bb Soprano Klarnet)
 • Perküsyon (Vibrafon, Glockenspiel, 1 Bas Davul, 1 Asma Davul, 3 Tom, 1 Trampet, Ziller, 3 Woodblock, 1 Gong)

Koşullar:

 • Bu yurtiçi bir eser çağrısıdır.
 • Altı çalgıyı kapsayan eserlere öncelik verilecektir, küçük alt çalgı grupları için yazılan eserler de değerlendirmeye alınacaktır.
 • Eser süresi 4 dakikayı aşmamalıdır. 4 dakikayı aşan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.
 • Sunulacak eser daha önce seslendirilmemiş olmalıdır.

Başvurular aşağıdakileri içermelidir:

 1. Eserin partileri ve partisyonundan bir kopya; tüm parti ve partisyonlar PDF formatında olmalıdır.
 2. Kısa biyografi (en fazla 200 kelime); (Türkçe veya İngilizce) DOC, DOCX ya da TXT dosyası olmalıdır.  Belge, iletişim için telefon numarası ve e-posta adresini de içermelidir.
 3. Tüm başvurular, istenilen tüm nota ve dökümanlar, tek bir arşiv dosyası içerisine sıkıştırılmış ve başvuranın ismi ile adlandırılmış biçimde yapılmalıdır (“Ayse_Yilmaz.rar”, “Ayse_Yilmaz.zip” vs.)

Ensemble Artefacts Solistleri tarafından seslendirilmek üzere 10 eser seçilecektir. Bu seçki Müzik bölümü tarafından yapılacaktır. Eserler seçilirken, eserleri daha önce BİLGİ Yeni Müzik Festivalinde seslendirilmemiş bestecilere öncelik tanınacaktır.
Seslendirilmek üzere seçilen eser “Dünya Prömiyeri” olarak sunulacaktır. Eserler her türlü estetik ve stilistik yaklaşımı içerebilir.
Seçilen eserlerin ses kaydı yapılacaktır ve bestecilerine ulaştırılacaktır. Kaydedilen eserlerin mekanik hakları, 1 sene süresince BİLGİ Müzik’e ait olacaktır.
Seçilen eserler 18 Ocak 2019 tarihinde açıklanacaktır. Eserleri seçilen bestecilere, e-posta yolu ile bilgi verilecektir.
Konser, 28 Şubat 2019 tarihinde SALT Beyoğlu’nda gerçekleştirilecektir.
Eser gönderen besteciler, yukarıdaki koşulları kabul etmiş sayılırlar.

Başvurmak için lütfen tıklayınız. (Dosyalarınızın sisteme yüklenmesi esnasında bir sorunla karşılaşırsanız lütfen infomusic@bilgi.edu.tr adresine sorununuzu e-posta yoluyla bildiriniz.)

Başvuruların sonucunda seçilen eserler 18 Ocak 2019 Saat 17:00’de buradan yayınlanacaktır.

YENİ MÜZİK FESTİVALİ Hakkında;

Yeni Müzik serisinin amacı, 20. yüzyıl ve sonrasında meydana gelen önemli müzik akımları ile ilgilenen ve bu çerçevede üreten akademisyen, besteci, müzisyen ve dinleyicilerin aynı platformda buluşmasını sağlamaktır. Etkinliklerimiz konser ve seminerleri kapsamaktadır.
Konserlerde, 20. yüzyılın öncü bestecilerinin yanı sıra günümüzde faaliyet gösteren bestecilerin eserleri seslendirilecek. Bu döneme ait önemli müzikal kavramların çeşitli sunumlarla açıklanması ve tartışmaya açılması ise seminerlerin içeriğini oluşturacak.