YENİ ESERLER ARANIYOR

Bilgi Yeni Müzik Festivali 9

YENİ ESERLER ARANIYOR

Son başvuru tarihi: 12 Nisan 2018
Eserleri seslendirecek topluluk:
Ensemble Platypus Solistleri

  • Doris Nicoletti: Flüt
  • Theresia Schmidinger: Klarnet
  • Sophia Goidinger-Koch: Keman

Koşullar:

  • Enstrümantasyon: Flüt (soprano, alto, pikolo), Klarnet (Bb, bas), Keman
  • Eserler bütün grup için, üç müzisyeni de kapsayacak şekilde yazılmalıdır. Daha küçük kombinasyonlar değerlendirmeye alınmayacaktır.
  • Eser süresi 4 dakikayı aşmamalıdır. 4 dakikayı aşan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.
  • Sunulacak eser daha önce seslendirilmemiş olmalıdır.
  • Eğer eser, seslendirilmek üzere seçilirse “Dünya Prömiyeri” olarak sunulacaktır.
  • Eserler her türlü estetik ve stilistik yaklaşımı içerebilir.

Başvurular aşağıdakileri içermelidir:

a. Eserin partileri ve partisyonundan bir kopya; tüm parti ve partisyonlar PDF formatında olmalıdır.

b. Kısa biyografi (en fazla 200 kelime); (Türkçe veya İngilizce) PDF, RTF, DOC, DOCX ya da TXT dosyası olabilir.  Belge, iletişim için telefon numarası ve e-posta aderesini de içermelidir.

c. Tüm başvurular, istenilen tüm nota ve dökümanlar, tek bir arşiv dosyası içerisine sıkıştırılmış ve başvuranın ismi ile adlandırılmış biçimde yapılmalıdır (“Ayse_Yilmaz.rar”, “Ayse_Yilmaz.zip” vs.)

Ensemle Platypus Solistleri tarafından seslendirilmek üzere 10 eser seçilecektir. Eserler seçilirken, eserleri daha önce Bilgi Yeni Müzik Festivalinde seslendirilmemiş bestecilere öncelik tanınacaktır. Seçilen eserlerin ses kaydı yapılacaktır ve bestecilerine ulaştırılacaktır. Kaydedilen eserlerin mekanik hakları, 1 sene süresince Bilgi Müzik’e ait olacaktır.

Seçilen eserler 15 Nisan 2018 tarihinde açıklanacaktır. Eserleri seçilen bestecilere, e-posta yolu ile bilgi verilecektir. Konser, 12 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilecektir.

Eser gönderen besteciler, yukarıdaki koşulları kabul etmiş sayılırlar.

Dosyalarınızın sisteme yüklenmesi esnasında bir sorunla karşılaşırsanız lütfen infomusic@bilgi.edu.tr adresine sorununuzu e-posta yoluyla bildiriniz.

Başvurmak için lütfen tıklayınız. (Başvuru formu için açılan kotamız dolduğundan gereken bilgileri ve eserleri ates.erkoc@bilgi.edu.tr adresine göndermeniz gerekmektedir.)

YENİ MÜZİK FESTİVALİ Hakkında;

Yeni Müzik serisinin amacı, 20.yy ve sonrasında meydana gelen önemli müzik akımları ile ilgilenen ve bu çerçevede üreten akademisyen, besteci, müzisyen ve dinleyicilerin aynı platformda buluşmasını sağlamaktır. Etkinliklerimiz konser ve seminerleri kapsamaktadır.

Konserlerde, 20. yüzyılın öncü bestecilerinin yanı sıra günümüzde faaliyet gösteren bestecilerin eserleri seslendirilecek. Bu döneme ait önemli müzikal kavramların çeşitli sunumlarla açıklanması ve tartışmaya açılması ise seminerlerin içeriğini oluşturacak.