Özel Yetenek Sınavları Önkayıt Başvuruları İçin Tıklayınız.
Başvuru için gerekli belgeler:
Başvuru Formu (online doldurulacak)
• YGS Sınav Sonuç Belgesi online çıktısı
• 2 adet Fotoğraf
• Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
• Ön Kayıt Ücreti-Ödendi Belgesi (Önkayıt Ücreti'nin aşağıda belirtilen hesap numarasına adayın TC kimlik nosu ve adına yatırıldığını belirten dekont aslı) [2014 önkayıt ücretini Öğrenci İşlerinden öğrenebilirsiniz] Garanti Bankası - Çağlayan Şubesi Şube-Kodu:403 Hesap No:6201302 (IBAN:TR20 0006 2000 4030 0006 2013 02) Alıcı Adı: İstanbul Bilgi Üniversitesi

Başvurular: Bölüme başvuran adaylar aşağıdaki belgeleri teslim etmeli ve belirtilen sınav ve projeleri tamamlamalıdırlar.

2 adet Referans Mektubu
Portfolio
Yazılı Sınav
Sözlü Sınav
Proje

Referans Mektubu: Referans Mektupları adayla beraber çalışmış ve adayı müzikal yeteneği üzerinde yorum yapabilecek kadar tanıyan müzik öğretmenleri ya da müzisyenler tarafından doldurulmuş olmalı ve kapalı zarf içinde teslim edilmelidir. Referans Mektubu Formunu bölümün web sitesinden temin edebilirsiniz. Bu form doldurulmadan yazılmış referanslar kabul edilmeyecektir. Referans mektupları ön kayıt başvurusu sırasında Öğrenci İşleri görevlisine teslim edilmelidir.

Referans mektubunu indirmek için tıklayınız.

 

 

Portfolyo: Adayın müzikle kurduğu ilişkiyi gösterebilecek çalışmaların bulunduğu dosyaya portfolyo adı verilir. Sizden istediğimiz portfolyoya en fazla 3 adet iş koyabilirsiniz. Portfolyonuzda şunlar bulunabilir:

-Notaya alınmış besteler ve/veya düzenlemeler
-Ses dosyası olarak kaydedilmiş besteler ve/veya düzenlemeler
-Performans kayıtları

Hazırladığınız seçkinin içeriğinin belirlenmesi sizin kararınıza bırakılmıştır. Sizi en iyi şekilde temsil edebileceğinizi düşündüğünüz işleri biraraya getirmeye dikkat etmelisiniz. Portfolyoda grup çalışmaları varsa, sözkonusu çalışmanın hangi noktasına katıldığınızını mutlaka belirtmelisiniz. Portfolyonuzda yer alan tüm işlerin üstüne (nota, CD, video,flash disk vs.) isminizi yazmalısınız. Portfolyolar ön kayıt başvurusu sırasında Öğrenci İşleri görevlisine teslim edilmelidir. Teslim edilen Portfolyolar iade edilmez.