Call for Scores

BİLGİ Yeni Müzik Festivali 12

YENİ ESERLER ARANIYOR

Son başvuru tarihi: 15 Nisan 2021
Eserleri seslendirecek topluluk:
OERKNAL
https://www.oerknal.org/

Enstrümantasyon:

· Flüt (ve/veya Alto, Pikolo)
· Klarnet (ve/veya Bas Klarnet)
· Piyano
· Keman
· Viyolonsel

Koşullar:

· Beş enstrümanı da kapsayan eserlere öncelik verilecektir; daha küçük gruplar için yazılan eserler, ancak programda yer kalırsa değerlendirmeye alınacaktır.
· Eser süresi 4 dakikayı aşmamalıdır. 4 dakikayı aşan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.
· Sunulacak eser daha önce seslendirilmemiş olmalıdır.
· Eğer eser seslendirilmek üzere seçilirse “Dünya Prömiyeri” olarak sunulacaktır.
· Eserlerin seslendirilişi çevrimiçi olarak gerçekleşecektir.
· Eserler her türlü estetik ve stilistik yaklaşımı içerebilir.

Başvurular aşağıdakileri içermelidir:

a. Eserin partisyonu ve partileri (Tüm parti ve partisyonlar PDF formatında olmalıdır.)
b. Kısa biyografi (en fazla 200 kelime, Türkçe ve İngilizce) PDF, RTF, DOC, DOCX ya da TXT dosyası olabilir. Belge, iletişim için telefon numarası ve e-posta adresini de içermelidir.
c. Tüm başvurular, istenilen tüm nota ve dokümanlar, tek bir arşiv dosyası içerisine sıkıştırılmış ve başvuranın ismi ile adlandırılmış biçimde yapılmalıdır (“Ayse_Yilmaz.zip” vb)
OERKNAL tarafından seslendirilmek üzere maksimum 10 eser seçilecektir. Eserler seçilirken, eserleri daha önce Bilgi Yeni Müzik Festivalinde seslendirilmemiş bestecilere öncelik tanınacaktır. Seçilen eserlerin video kayıtları internete yüklenecek ve erişime açık olacaktır; sıkıştırılmamış ses dosyaları ise ayrıca bestecilere ulaştırılacaktır. Kaydedilen eserlerin mekanik hakları, 1 sene süresince Bilgi Müzik’e ait olacaktır.
Seçilen eserler 19 Nisan 2021 tarihinde açıklanacaktır. Eserleri seçilen bestecilere, e-posta yolu ile bilgi verilecektir. Konser tarihi, seçkiyle birlikte duyurulacaktır.
Eser gönderen besteciler, yukarıdaki koşulları kabul etmiş sayılırlar.
Dosyalarınızın sisteme yüklenmesi esnasında bir sorunla karşılaşırsanız lütfen infomusic@bilgi.edu.tr adresine sorununuzu e-posta yoluyla bildiriniz.
Başvurmak için lütfen tıklayınız.

YENİ MÜZİK FESTİVALİ Hakkında;

Yeni Müzik serisinin amacı, 20. yüzyıl ve sonrasında meydana gelen önemli müzik akımları ile ilgilenen ve bu çerçevede üreten akademisyen, besteci, müzisyen ve dinleyicilerin aynı platformda buluşmasını sağlamaktır. Etkinliklerimiz konser ve seminerleri kapsamaktadır.
Konserlerde, 20. yüzyılın öncü bestecilerinin yanı sıra günümüzde faaliyet gösteren bestecilerin eserleri seslendirilecek. Bu döneme ait önemli müzikal kavramların çeşitli sunumlarla açıklanması ve tartışmaya açılması ise seminerlerin içeriğini oluşturacak.